Metro Exodus

550 görüntülenme
0

Metro Exodus incelemesi ile karşınızdayız. Metro serisinin son oyunu hakkında bilmeniz gereken herşeyi yazımızda bulabilirsiniz. Sizler için oyununu inceleyip tüm soruların cevaplarını makalemizde derledik. Ayrıca son olarakta Metro Exodus türkçe inceleme youtube video serimizle de oyun hakkında tüm bilmek istediklerinizi bulabilirsiniz.

8.5

Değerlendirme

Genel Değerlendirme

Hikaye
8.0
Sürükleyecilik
8.0
Grafikler
9.0
Oyananabilinirlik
9.0
Toplam Değerlendirme
8.5
İyi Yanları
 • Grafikler çok başarılı
 • Hikayenin sürükleyiciliği
 • Yeterli oynanış süresi
 • Yarı açık dünya oluşu, yan görevler
Kötü Yanları
 • Yüksek sistem gereksinimleri
 • Uzun yükleme ekranları

Metro Exodus


Metro Exodus’un konusu nedir, neyi anlatıyor? Metro Exodus’un hikayesini şu şekilde özetleyebiliriz.
Metro 2033-2034-2035 adlı kitaplardan uyarlanan Metro oyun serisinin ilk oyunu Metro 2033, ikinci oyunu Metro Last Light ve serinin son oyunu ise Metro Exodus’tur.
Yaşanan nükleer savaş sonrası yeryüzü radyasyondan etkilenmiş ve yaşanmayacak durumdadır. Ayrıca bu aşırı yüksek seviyedeki radyasyondan etkilenmiş mutasyona uğramış yaratıklarda vardır. Hayatta kalan insanlar ise kendilerine yer altı metrolarında sığınaklar inşa etmiş ve hayatlarını kısıtlı kaynak ile sürdürmeye çalışmaktadır. Metro serisi Rusya’da insanların kıyamet sonrası hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır. Peki savaş gerçekten son buldu mu? Yoksa insanoğlu kötü alışkanlıklarından vazgeçmeyecek mi? Artyom karakteri ile nefes kesici bu maceraya hazır olun.

Metro Exodus türkçe yama indir - Potentia türkçe yama kurulum

Metro Exodus Nasıl Satın Alınır? Metro Exodus Nasıl İndirilir?

Steam Metro Exodus linki üzerinden ve ya Epic Games Metro Exodus link üzerinden satın alıp oyun kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bilgisayarınızda Metro Exodus indir ve ya Metro Exodus download yapıp oynayabilirsiniz.

Metro Exodus’un fiyatı ne kadar?

Metro Exodus hem Steam üzerinde hem de Epic Games üzerinde aynı fiyatla 249,00 TL’den karşımıza çıkarken, çeşitli indirim dönemlerinde kayda değer indirimler ile çok daha uygun fiyatlarla sahip olabiliyoruz. 2021 yılı Şubat ayında kısa bir süreliğine 85,00 TL’den satıştaydı.

Hangi platformlarda Metro Exodus’u oynayabilirsiniz?

PC, PS4 platformlarında oynama imkanımız var. Peki Metro Exodus ne zaman ücretsiz olacak? 2020 yılının son çeyreğinde ve 2021 yılının ilk aylarında Epic Games üzerinde serinin ilk oyunu olan Metro 2033 Redux ve ikinci oyunu Metro Last Light Redux ücretsiz olmuştu. Aynı zamanda gog.com sitesinde de Metro Last Light ücretsiz olarak bizlere sunulmuştu ve tüm bu fırsatları youtube kanalımızda kaçırmamanız için sizlere duyurmuştuk.
Metro Exodus için henüz ne zaman ücretsiz olacağı konusunda bir gelişme yok. Ama tüm gelişmeleri yakından takip ederek Metro Exodus ücretsiz olduğu an hangi platformda olduğunu Bomada Tv youtube kanalımızda sizlere duyuracağız.

Metro Exodus Sistem Gereksinimleri Nelerdir? 

Metro Exodus ne kadar yer kaplar? Metro Exodus için sistem gereksinimleri neler? Metro Exodus oyunu kaç GB yer kaplıyor ayrıca oyunu oynamak için gerekli olan sistemler nelerdir? Tüm bilgileri sizler için derledik.

Metro Exodus’u bilgisayarınızda oynayabilmeniz için minimum sistem gereksinimlerini aşağıda sizler için sıraladık.

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi, İşletim Sistemi: Windows 7, 8 veya 10
 • İşlemci: Intel Core i5-4440
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 
 • Depolama: 59 GB boş alan.

Metro Exodus Türkçe Yama Nereden İndirilir?

Sıklıkla sorulan bir soru da Metro Exodus türkçe yama nerden indirilir ve nasıl kurulur diye merak ediyorsanız. Metro Exodus Türkçe Yama’ya ücretsiz olarak Anonymous Çeviri’nin uygulaması üzerinden sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linkten Anonymous Çeviri’nin web sitesi üzerinden uygulamayı indirip üyelik oluşturmak. Sonrasında bu uygulama üzerinden Metro Exodus Türkçe Yamasına ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz. Uygulamadaki diğer Türkçe Yama’ların ücretli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Metro Exodus Türkçe Yama

İsterseniz Metro Exodus’un oynanış videolarını ve seri halinde bitirdiğimiz Metro Exodus bölümlerini aşağıdaki linkten kanalımızda izleyebilirsiniz.

BOMADA TV Youtube

Your email address will not be published. Required fields are marked *