Potentia

209 görüntülenme
0

Potentia incelemesi ile karşınızdayız. Türk yapımcısı Wily Pumpkin tarafından Steam üzerinden 12.02.2021 tarihinde piyasaya çıkan Potentia hakkında bilmeniz gereken herşeyi yazımızda bulabilirsiniz. Sizler için oyununu inceleyip tüm soruların cevaplarını makalemizde derledik. Ayrıca son olarakta Potentia türkçe inceleme youtube video serimizle de oyun hakkında tüm bilmek istediklerinizi bulabilirsiniz.

7.0

Değerlendirme

Genel Değerlendirme

Hikaye
5.0
Sürükleyecilik
6.0
Grafikler
7.0
Oyananabilinirlik
6.0
Toplam Değerlendirme
7.0
İyi Yanları
 • Grafikler gayet başarılı
 • Yerli yapım olması
 • Türkçe Dublaj ve Altyazı seçenekleri
Kötü Yanları
 • Hikayesinin yüzeysel olması
 • Oynanış süresinin kısalığı
 • Yapay zeka daha iyi olabilir
 • Seslendirmelere biraz daha özen gösterilmeli

Potentia


Potentia neyi anlatıyor? Potentia hikayesini şu şekilde özetleyebiliriz.
Potentia tamamen yerli, %100 Türk yapımı olan ve kıyamet sonrasında geçen bir üçüncü şahıs aksiyon macera oyundur. Oyunda ana karakter olan Victor’un hikayesine tanıklık ediyoruz. Potentia, kıyamet sonrası bir Dünya’da sınırlı kaynaklarla hayatta kalmaya çalışan ve çeşitli gruplarla çatışma halinde olduğumuz maceramızı konu alıyor. Grafikleri açısından umut vadeden bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Oynanış mekanikleri açısından değerlendirecek olursak ortalamanın üzerinde bir Türk yapımı demek yanlış olmaz. Oynanış süresinin kısa olması ve hikayenin yüzeysel olması olumsuz yanları olarak göze çarpmakta. Seslendirmelere de yeni güncellemeler ile biraz daha özen gösterilirse çok daha başarılı hale gelebilir. Sonuç olarak %100 Türk yapımı olması ve umut vadeden görüntüsüyle bizleri gururlandıran bir yapım olmuş Potentia. Umarım zamanla Türk oyun sektörü çok daha iyi yerlere gelecek.

Potentia türkçe yama indir - Potentia türkçe yama kurulum

Potentia Nasıl Satın Alınır? Potentia Steam’den Nasıl İndirilir?

Steam Potentia linki üzerinden satın alıp oyun kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bilgisayarınızda Potentia indir ve ya Potentia download yapıp oynayabilirsiniz.

Potentia’nın fiyatı ne kadar?

Potentia, Steam üzerinde 40,00 TL gibi bir fiyatla karşımıza çıkarken, yeni bir oyun olduğu için henüz bir indirime gidilmemiş. Çıkış tarihinin üzerinden biraz zaman geçtikten sonra Potentia için fiyat indirimleri yapılabilir.

Hangi platformlarda Potentia oynayabilirsiniz?

PC, PS4 platformlarında oynama imkanımız var. Peki Potentia ne zaman ücretsiz olacak? Henüz yeni çıkmış bir oyun Potentia, Steam üzerinde 40 TL gibi bir fiyatla satışa sunuldu. Yakın zamanda ücretsiz Potentia indirme olabileceğini tahmin etmesek de, bedava olan oyunları takip edip Potentia’nın ücretsiz olması halinde youtube kanalımız ‘Bomada Tv’ üzerinden duyurusu yapılacaktır.

Potentia Sistem Gereksinimleri Nelerdir? 

Potentia ne kadar yer kaplar? Potentia için sistem gereksinimleri neler? Potentia oyunu kaç GB yer kaplıyor ayrıca oyunu oynamak için gerekli olan sistemler nelerdir? Tüm bilgileri sizler için derledik.

Potentia’yı bilgisayarınızda oynayabilmeniz için minimum sistem gereksinimlerini aşağıda sizler için sıraladık.

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi, İşletim Sistemi: Windows 7, 8 veya 10
 • İşlemci: Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon R9 285 
 • Depolama: 15 GB boş alan.

Potentia Türkçe Yama Nerden İndirilir?

Sıklıkla sorulan bir soru da Potentia türkçe yama nerden indirilir ve nasıl kurulur diye merak ediyorsanız. Potentia için herhangi bir Türkçe Yamaya ihtiyacınız olmayacak. Oyun Türk yapımı, yerli bir oyun olduğu için orijinalinde Türkçe dil desteği, Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj mevcut.

İsterseniz Potentia’nın oynanış videolarını ve seri halinde bitirdiğimiz Potentia bölümlerini aşağıdaki linkten kanalımızda izleyebilirsiniz.

BOMADA TV Youtube

Your email address will not be published. Required fields are marked *